05-İslami İlimler Kursu

İslami İlimler Kursları:

Barbaros Camimizde, dinimizi derinlemesine anlamak ve yaşamımızı bu ilimler ışığında yönlendirmek isteyen herkes için İslami İlimler Kursları imkanını sunuyoruz. Kur’an-ı Kerim ve Peygamberimizin (s.a.v.) sünnetini rehber edinerek, öğrendiğiniz bilgileri başkalarına aktarabilen, insana değer katan ve adaleti savunan bir neslin parçası olmak için bu kurslar, sizin için doğru adres.

Misyonumuz:

İslam’ı ana kaynaklarından öğrenen, Peygamberimizin sünnetini rehber edinen, öğrendiği bilgileri başkalarına aktarabilen, insana değer katan, hakka çağıran, ahlaklı, bilinçli ve irfan sahibi örnek nesiller yetiştirmek.

Vizyonumuz:

Toplumumuzun eğitimde öncü olmak için beklediği görev ve sorumluluğu yerine getirmek.

Temel İlkelerimiz:

Kur’an-ı Kerim ve Sünnete uygunluk, Teşkilata bağlılık, Ümmet bilinci, Şeffaflık, Araştırmacılık, Kalite, İlmi çalışma.

Giriş Şartları:

16 yaşını doldurmuş olmak, Temel dini bilgilere sahip olmak (ilmihal, Akaid, Siyer), Kur’an-ı Kerim’i iyi derecede okuyabilmek.

Giriş Sınavı:

Giriş sınavı, IGMG Eğitim Başkanlığı tarafından belirlenen merkezlerde merkezi sistemle gerçekleştirilir. Yazılı sınav ve Kur’an-ı Kerim okuma bölümlerinden oluşur. Sınav sonuçlarına göre öğrenci adayları, hazırlık sınıflarına ya da doğrudan 1. sınıfa yönlendirilirler.

İslami İlimler Kursları, bilgi ve ibadetin bir araya geldiği, manevi değerlerin derinleştiği, toplumsal sorumluluğun farkında bireylerin yetiştiği bir platform sunar. İslam’ı daha iyi anlamak ve yaşamak için bu fırsatı kaçırmayın! Detaylı Bilgi ve Kayıt İçin: Eğitim başkanlığı
Hizmetlerimiz ve faaliyetlerimizden güncel bilgi almak için bültenimize kaydolun.